chodzące wentylatory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Paweł
    Drive
    • 2005
    • 84

    chodzące wentylatory

    no plastiki to podstawa, do tego po zimie malowanie bo poobdzierana, ta navi jak u ciebie spac mi pewnie nie da ale się pomyśli, no i pewnie z moca coś bym zrobil

    [ Dodano: Nie 04 Paź, 09 16:02 ]
    aha jakieś wskazówki użytkowania dla osoby, która nie miała TDI i DSG?
    No i się doczekałem, VectraC, 5dr, 1.9, 150KM
  • t_o_m_e_k_78
    Classic
    • 2005
    • 31
    • Octavia III (5E3)
    • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

    #2
    chodzące wentylatory

    Co może być przyczyną tego, że po uruchomieniu samochodu dwa wentylatory przy chłodnicy chodzą non stop. Po wyłączeniu samochodu jest chwila przerwy (1-2sek) i wentylatory załączają się ponownie- chodzą nieprzerwanie. Wszystko dzieje się zarówno na zimnym i rozgrzanym silniku. Aby przerwać pracę wentylatorów musiłem wyciągnąć bezpiecznik opisany w kiążce jako "styk S". Octavia I 1.6 benzyna.
    pozdrawiam
    Skoda Octavia II FL 1.8 TSI Elegance (srebrna strzała :diabelski_usmiech)



    A tu Moja Pierwsza :cry:

    Komentarz

    • alfee
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 2583

      #3
      Może zwariował czujnik temperatury. Podłącz VAG-a i się dowiesz

      A może masz cały czas włączoną klimę.
      Bo obydwa wentyle chodzą jak jest włączona klima.
      Alfee
      Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
      Kawasaki ER5 :-)

      Komentarz

      • zurcio
        RS
        • 2008
        • 2046

        #4
        t_o_m_e_k_78,


        Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

        Komentarz

        • speedy
          Rider
          S_OCP Member
          • 2006
          • 396

          #5
          ewentualnie sterownik wentylatorow moze :roll:

          Komentarz

          • t_o_m_e_k_78
            Classic
            • 2005
            • 31
            • Octavia III (5E3)
            • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

            #6
            nie ma znaczenia czy klima chodzi czy nie- wentylatory pracują non stop; chciaż fakt, że używałem dzisiaj klimy, a w powietrzu b. wilgotno. Może jakieś zwrcie?
            Skoda Octavia II FL 1.8 TSI Elegance (srebrna strzała :diabelski_usmiech)



            A tu Moja Pierwsza :cry:

            Komentarz

            • zurcio
              RS
              • 2008
              • 2046

              #7
              t_o_m_e_k_78, jednoznaczej odpowiedzi nikt Ci nie da, poszukaj różnych opcji, najlepiej na początku VAG, może coś pokaże ...

              masz w/w kilka różnych problemów
              Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

              Komentarz

              • najjan10
                Classic
                • 2008
                • 26

                #8
                Witam Jeśli jest to Octavia z silnikiem 1,6 BFQ to może jest to czukjnik w termostacie słyszłem ze on ma wpływ na te wentylatory ale trzeba sie upewnić czy to jest tak na 100 % a termost wygląda w ten sposób jak w linku. http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1884

                Komentarz

                • Peetebe
                  Drive
                  • 2008
                  • 66

                  #9
                  Moze byc to tez przekaźnik jesli masz automatyczna klimke mam jak cus taki na zbyciu pozdrawiam
                  jest luz...

                  Komentarz

                  • perkoz
                    Classic
                    • 2009
                    • 6

                    #10
                    ja mam taki sam problem... wymienilem wszystkie możliwe czujniki temp. i termostat i jest nadal to samo sam juz nie wiem co moze byc nie tak.... podlaczales go pod kompa??? bo u mnie pokazuje przerwę w obwodzie termostatu... ale pobewie sie teraz czy nie ma gdzies przerwy w obwodzie sterowania...

                    [ Dodano: Nie 25 Sty, 09 19:37 ]
                    Tomek ja tez tak miałem i zmieniłem termostat i przestały chodzic jak sie zgasiło samochód..ale tez może być ten czujnik obok termostatu...ale po wlączeniu silnika u mnie sie załączaja

                    Komentarz

                    • SuchyX
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 1170

                      #11
                      perkoz, kolego u mnie problemem nie był czujnik temp. ten montowany w bloku silnika tylko przekaźnik który załącza wentylator. Ten przekaźnik/czujnik znajduje się przy chłodnicy jak rura idzie od bloku silnika do chłodnicy to tam jest czujnik/przekaźnik wtyczka na dwa kabelki. Objaw miałem taki iż nawet jak auto było zimne to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odrazy wentyl się załączał i to samo jak się wsiadało i jechało to za chwilę się załączał.
                      Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                      Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                      Komentarz

                      Pracuję...